Personel Alımı:
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2013

2013 Yılı Kamu personel ihtiyacının karşılanması kapsamında bakanlıklar sözleşmeli personel alımına devam ediyor.Son yayınlanan ilana göre sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.Bakanlık halk sağlığı ve kamu hastaneleri kurumu taşra teşkilatlarında isthidam edilmek üzere 3317 sözleşmeli personel alımının planlandığını açıkladı.Yapılan açıklama ve başvuru ile ilgili detaylar ise şöyle:

a) 16 Mayıs 2013 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek kura ile 268 diş tabibi ve 129 eczacı alınacaktır. Kura başvuruları 16 Nisan – 22 Nisan2013 tarihleri arasında http://yonetim.sb.gov.tr/ internet sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS1–PBS2) bölümünden yapılacaktır.

b) Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri ve diğer sağlık lisansiyerlerinin atanabileceği toplam 3.317 adet pozisyona ise ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek merkezi yerleştirme ile alım yapılacaktır. Adaylar başvurularını, 30 Nisan – 05 Mayıs 2013tarihleriarasında http://www.osym.gov.tr/ internet sayfasında yayımlanacak tercih kılavuzundaki kurallara göre yapabilecektir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter: