Personel Alımı:
KKK 10 bin 659 Sözleşmeli Er Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alımı haberi : Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), 10 bin 659 sözleşmeli er alımı için çalışmalarını başlattı. Temmuz ayında 5 bin 103 sözleşmeli personel alımı yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, şoför, ahçı, ekmek pişirici, elektrik ve güç kaynakları operatörü, bilgisayar işletmeni ve köpek eğitici alanlarında görev alacak personel  için gelen yoğun başvurular üzerine, başvuru merkezlerini 9 ile yaydı.

Önceki alımlarda sadece Ankara’da yapılan başvuru ve sınav, İstanbul’da 2 ayrı birlik olmak üzere 10 noktada yapılacak. Halen silah altında bulunan erler ise başvurularını görev yaptıkları birliklere yapacak.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı ‘nın belirlediği başvuru şartlarına göre terhisinin üzerinden 3 yıl geçmemiş olanların yanı sıra 26 yaşından gün almamış olanlar ve halen silah altında bulunanlar başvuruda bulunabilecek.

7 Eylül’de başlayan başvurular yarın mesai bitimiyle sona erecek.Ön başvuru sonuçları, 28 Kasım’da açıklanacak. Ön başvuruları kabul edilen adayların ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet testleri ve mülakat işlemleri 6 Şubat’a kadar sonuçlandırılacak. Asil ve yedek adayların listesinin açıklanacağı tarih ise daha sonra duyurulacak.

Sözleşmeli er olarak istihdam edilmek isteyenler, ön başvurularını aşağıdaki merkezlere yapabilecek:

Adana (6’ıncı Kolordu Komutanlığı), Ankara (Zırhlı Birlikler Okulu), Balıkesir, Bakım Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı), Elazığ ((8’inci Kolordu Komutanlığı), Erzurum (9’uncu Kolordu Komutanlığı), İstanbul (İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı-47’inci Motorlu Piyade Alay Komutanlığı), İzmir (İS.Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı), Samsun (Sah. SHH Okulu), Trabzon (48’inci Motorlu Piyade Tugayı).

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter: